Seramik Kaplama

%84'lük SIO2 oranı ile seramik kaplamalar içinde çok özel bir yere sahip olan AutoClub Seramik Kaplama esnek yapısı ile de boyanın çatlamasının da önüne geçiyor.

seramik_ftr
seramik_1

%84'lük SIO2 oranı ile seramik kaplamalar içinde çok özel bir yere sahip olan AutoClub Seramik Kaplama esnek yapısı ile de boyanın çatlamasının da önüne geçiyor.

Seramik kaplama otomobil yüzeyinde mükemmel yansıma dediğimiz ışığın 90 derecelik açı ile yansıma yapmasını sağlayacak yüzeyler üzerine uygulanmalıdır. Esnek olmakla birlikte dış etkenlere karşı çok daha fazla dayanıklı olan AutoClub Seramik Kaplama ile elde edilen bu mükemmellik uzun süreli olarak koruma altına alınır.

AutoClub Seramik Kaplama nano teknoloji kullanılarak silisyumdioksit, elmas, cam, kil, laolan, kuvars, gümüş, feldspat başta olmak üzere birçok kimyasalın kovalent bağ ile bir araya getirilmesi ile oluşur.

Elde edilen ürünün otomobil yüzeyine moleküler yapışma sağlaması geleneksel boya korumalardan çok faklı bir koruma sağlar. Wax olmadığı için yüksek sıcaklıklarda deforme olmaz, aynı zamanda silikon ya da teflon bazlı da değildir.

AutoClub Seramik Kaplama özel formülüyle uygulama yapılan yüzeye moleküler yapışma sağlar, oluşturduğu özel tabaka ile 205°C sıcaklık yanında, çamur, balata tozu, böcek yapışması, tuz gibi dış etkilere karşı otomobil yüzeyini korur.

AutoClub Uygulama Merkezlerinde AutoClub Seramik Kaplama öncesindeki hazırlık aşamalarında Polytop ürünleri kullanılmaktadır.

Seramik Kaplama car care sektöründe son dönemde üzerinde en çok tartışılan ürünlerden birisi. Altını çizerek belirtmek gerekiyor ki kritik noktalarına dikkat ederek yapılan bir seramik kaplama uygulamasının otomobile faydası çok büyük.

Seramik Kaplama ile ilgili kritik noktalar neler?

Seramik kaplama mutlaka iyi ürünler ile hazırlanmış (reçineleri, ziftleri temizlenmiş, çizikleri, hareleri giderilmiş) bir yüzeye uygulanmalıdır. Aksi takdirde otomobil yüzeyindeki bu olumsuzluklar koruma altına alınmış olur. Bu nedenle kullanılacak seramik kaplama ürünü kadar yüzey hazırlama ürünleri de büyük önem taşıyor.

Seramik kaplama ile birlikte boya yüzeyinde sert bir tabaka oluşturuluyor. Fazla sertlik boya yüzeyinde çatlama yapabilir. Bu nedenle kullanılacak ürünün kalitesi ve içeriği büyük önem taşıyor. Alman üreticiler boya yüzeyinde 0,06 mm kalınlığının üzerindeki bir kalınlığın boyaya zarar verebileceğini belirtmiştir.

Dikkat edilmesi gereken ya da kafa karışıklığı yaratan bir diğer konu da sertlik dereceleridir. Boyanın çizilmeye karşı direncini hesaplayan ve Wolff Wilborn sertliği olarak adlandırılan bu sistem farklı sertlikteki kalemlerin boya yüzeyinde 45° açı ve 7,7 Newton güç ile hareket ettirilmesi sonrasında boyaya zarara veren en yumuşak sertlikteki kalemin derecesi ile bulunur.

2H,4H, 6H, 9H değerleri yapılan işlemin sertlik derecelerini belirtir. Yüksek sertlik derecelerine ulaşmak için seramik kaplama ürünü kadar boyanın sertlik derecesi de önemlidir. 2H sertliğindeki bir boyayı en fazla 4H sertliğe ulaştırmak mümkün olabilecektir.

Seramik kaplama amatör kullanıcıların yapabileceği bir uygulama değildir. Sterili bir ortamda profesyonel kullanıcılar tarafından yapılmadır.